چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > نشست مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری و استاندار قم در خصوص نوسازی بافت فرسوده شهر قم


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری و استاندار قم در خصوص نوسازی بافت فرسوده شهر قم

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، جلسه ای با حضور آقایان سرمست استاندار قم ، پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ، صبوری مدیر کل راه و شهرسازی ، بلدی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم و سقائیان نژاد شهردار قم جهت بررسی مسائل و مشکلات مربوط به بافتهای فرسوده شهر قم در دفتر استاندار برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه آقای سرمست استاندار قم با اشاره به حجم بالای بافت فرسوده در قم اظهار داشت :
تمام  اهتمام مجموع مدیریت استان در مسیر نوسازی و بهسازی این بافتهای ناکارآمد معطوف است.
ایشان ادامه داد :
مدیریت استان در کنار مدیریت شهری و با حضور بخشهای خصوصی در اجرای این سیاستها اهتمام  دارد و ارتقاء وضعیّت معیّشت و بهسازی محل سکونت مردم قم از طرحهای اولویت دار در قم است.
در این جلسه دگتر پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان لزوم بهره وری صحیح از منابع موجود در حوزه احیای بافت فرسوده در سطح استانها افزود :
بایستی طرح هایی در این زمینه اجرایی شوند که با منابع موجود قابلیّت تکمیل و بهره برداری داشته باشند.
در ادامه جلسه مهندس بلدی مدیر کل بنیاد مسکن استان با اشاره به حجم بالای بافت فرسوده در شهر قم گفت :
نوسازی این بافتها نیاز به عزم جدّی مسئولین و مشارکت گسترده مردم دارد.
آقای بلدی با اشاره به طرح آمارگیری در مناطق مختلف شهر قم گفت :
آمارگیری از بافت فرسوده شهر قم با هدف جمع آوری اطّلاعات مورد نیاز ، مطالعه وضع موجود ، احصای مشکلات مردم و نیازهای آنان و استخراج اطّلاعات ملکی با استفاده از روشهای میدانی و تکمیل پرسشنامه و انجام مصاحبه در 10 گروه دو نفره توسط کارشناسان بنیاد مسکن در محلات بافت فرسوده بلوار امام موسی صدر (خاکفرج) ، خیابان شهید رئیس کرمی (20 متری زاد) ، قم نو و خیابان ایستگاه و فاز یک و دو دور شهر انجام گرفت.
ایشان به ضرورت نوسازی بافتهای فرسوده شهری اشاره کرد و بیان داشت :
بهسازی واحدهای موجود در بافتهای فرسوده شهری یکی از اولویت های بنیاد مسکن است که این موضوع باعث ارتقاء بهره وری شهری ، مقاوم سازی منازل ، بهبود کیفیّت زندگی و معیشت مردم و پیشگیری از جابجایی بی رویه جمعیّت و تحقق عدالت اجتماعی می شود.
در پایان ، اعضای حاضر در جلسه از محلات بافت فرسوده شهر قم بازدید نموده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مناطق مذکور قرار گرفتند.


٠٩:١٧ - پنج شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧١٠    /    تعداد نمایش : ١٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: