چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > برگزاری پنجمین جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری پنجمین جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس دیوان محاسبات کشوربه گزارش روابط عمومی بنياد مسکن استان قم ، پنجمین جلسه شورای اداری استان قم با حضور آقایان: بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور , دکتر کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور ,مهندس بلدی مدیرکل بنیاد مسکن و سایر مدیران دستگاه های اجرایی استان به ریاست دکتر سرمست استاندار قم در سالن کرامت استانداری قم به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای اداری استان نخستین شاخص در حکمرانی خوب را حاکمیت قانون و قانونمداری دانست و افزود: همگان بایستی خود را موظف به اجرای قوانین و اسناد بالادستی و عمل به روح قانون بدانند.
درادامه رییس دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی به ۵۰ درصد بودجه کلی کشور اطلاع و دسترسی دارد و بودجه بسیاری از نهادهای عمومی مانند شهرداری ها در کشور اصلا مشخص نیست چگونه تامین و مصرف می شود.
به گفته وی، دیوان محاسبات در تفسیر قوانین طرف مدیران اجرایی را خواهد گرفت و مشاوره آنها در تصمیم گیری ها خواهد بود و به دلیل نزدیکی به روزهای پایانی دولت تدبیر و امید از مدیران درخواست می کنیم تا محافظه کاری را چاشنی تصمیم گیری های خود نکنند.
بذرپاش عنوان کرد: حسابرسی عملکرد از دستگاه هایی که از بودجه های عمومی استفاده می کنند نیز یکی از اهداف مهم دیوان محاسبات اداری کشور است و باید نرخ تمام شده خدمت و کالایی که دستگاه ها ارائه می دهند به صورت دقیق مشخص شود.١٢:١٠ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ١٠١٧    /    تعداد نمایش : ٤٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: