يکشنبه ١٢ تير ١٤٠١

 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم

در مراسمی از تلاش های مهندس غلامرضا صالحی مدیرکل سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم قدردانی و تجلیل و مهندس داریوش بلدی نیز به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی بیاد مسکن استان قم در ابتدای این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در سالن اجتماعات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین روحانی‌نژاد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم با تقدیر از تلاش های مهندس صالحی عنوان کرد:وی مدیری لایق، ارزشمند و توانایی است که سالها در جهت خدمت به مردم تلاش کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم افزود:این مدیر متعهد توفیقات متعددی برای استان قم در جهت اجرای پروژ های عمرانی رقم زد که هر یک از این پروژه ها آثار خوبی در سطح استان بر جای گذاشته است.
وی با بیان اینکه کارآمدی و توانمندی و تعهد از مشخصات و ویژگی های مهم خادمان در مسئولیت های مختلف است تصریح کرد:فعالیت های وی در دوران مدیریت، بنیاد مسکن قم را به وضعیت قابل قبولی در اجرای طرح ها و پروژه ها رساند و شرایط را برای ماموریت های بعدی در مسیر خدمت فراهم کرد.
وی ادامه داد:آن هایی که توفیق خدمت داشته باشند از حیات طیبه و بهترین پاداش ها برخوردارند خدمت رسانی در جهت عمران و آبادانی و رفع نیازهای مردم از آموزه های دینی و بخش مهمی از حیات طیبه است.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی‌نژاد عنوان کرد:مهندس صالحی در دوران خدمت خود دارای ویژگی ها و شاخص هایی بود که هر یک از این ویژگی ها در پیشبرد اهداف و خدمت به مردم اثرگذار بوده و روند خدمت رسانی را تسهیل می کرد.
وی توضیح داد:داشتن یک روابط عمومی بالا و حسن خلق در امور و ایجاد صمیمت در محیط کار و تکریم مردم در مراجعات از ویژگی های وی در طول خدمت در مسوولیتش است همچنین تیزهوشی و علاج واقعه را قبل از وقوع کردن از دیگر ویژگی های وی بود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم تصریح کرد:وقتی وی این مسئولیت را در قم عهده دار شد فعالیت های مدیریت قبلی را تخریب نکرد بلکه آن فعالیت ها را ارتقاء بخشید و از تجربیات گذشته در مدیریت این نهاد انقلابی استفاده کرد و با کاری تیمی و استفاده از خرد جمعی امور را پیش برد.
وی خاطرنشان کرد: رویکرد انقلاب اسلامی خدمت به مستضعفان و محرومان بوده و هست و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از اهداف مهم خود را خدمت به قشر محروم می داند.
در ادامه مراسم مهندس غلامرضا صالحی مدیرکل سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم با اشاره به کارنامه درخشان بنیاد مسکن در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سازندگی عنوان کرد:جای جای ایران اسلامی، نشان‌دهنده تلاش شبانه‌روزی فرزندان امام(ره) و مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
وی افزود:بنیاد مسکن با کمترین اتکا به منابع دولتی بزرگترین خدمات را در زمینه‌های رفع محرومیت از روستاها و خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد، ارائه کرده است.
مدیر کل سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم بیان کرد:بنده از سال 92 عهده دار مسئولیت در قم شده ام ، در آن دوران علی رغم پیگیری و تلاش ها در حوزه مسکن هنوز جایگاه بنیاد مسکن در اجرای پروژه های عمرانی در قم تعریف نشده بود.
وی تصریح کرد:نیروهای جهادگر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مدت توانایی های فنی و اجرایی را ثابت کردند و به صورت تیمی و هماهنگ وارد عرصه عمران شدند البته حمایت و همراهی مسئولان ما را در اجرای پروژه های زیادی همراهی کرد و از محل اعتبارات تملک دارایی ها توسط بنیاد مسکن انقلاب پیشرفت های خوبی به دست آمد.
مهندس صالحی بیان کرد:اجرای پروژه بلوار آیت‌الله بروجردی به طول حدود 10 کیلومتر یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی قم به شمار می رود که پیش بینی می شد به واسطه پیچیدگی های فنی و عمرانی فقط تا مرحله خاکبرداری پیش برویم اما با حضور تیم فنی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این طرح به خوبی به اتمام رسید.
وی خاطرنشان کرد:متاسفانه در اجرای این پروژه با جهش قیمت ها و مشکلات مالی مواجه شدیم و 80 درصد پروِژه با تهاتر انجام شد و هنوز مطالباتی از شهرداری باقی مانده است.
وی گفت:بنیاد مسکن پروژه بزرگ مسکونی در میدان جوان دارای 75 هزار مترمربع زیربنا را عملیاتی کرد و با اخذ مجوزهای لازم پروژه دیگری دارای70 هزار مترمربع زیربنا را در همین مکان در دست اقدام داریم که به زودی آغاز می شود.
مدیر کل سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم تصریح کرد: درحوزه عمران روستایی در زمینه های صدور سند ، تهیه و اجرای طرح های هادی ، تملک و واگذاری زمین روستایی و ... اقدامات خوبی در این مدت انجام شد و با ایجاد فضای همدلی میان بخشداران و دهیاران و شورای اسلامی روستاها توانستیم طرح های عمران روستایی را به نتایج مطلوب برسانیم.
وی اظهار داشت : همچنین در تامین اعتبارات از محل مالیات برارزش افزوده  گام های خوبی برداشته شد و با هماهنگی فرمانداری طرح های  روستاهای فاقد دهیاری صد درصد به بنیاد مسکن واگذار شد که با این حرکت نهضت عمرانی بزرگی را در روستاهای استان قم شاهد بودیم.
مهندس صالحی با اشاره به حسن انتخاب آقای مهندس بلدی گفت : ایشان از نیروهای متعهد ، متخصص و خوشنام است و می تواند با توجه به تجربیات خود گام های موثری در اعتلا و پیشرفت پروژه های عمرانی قم بردارد.
در ادامه این مراسم مهندس درفشی، معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز با تقدیر از تلاش های مهندس صالحی عنوان کرد: یکی از سنت های خوب انتخاب مدیران از میان پرسنل بنیاد با توجه به تجربیات و اندوخته های کاری است.
وی تصریح کرد: خدمت به محرومان مهم ترین رویکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و با انتخاب افراد لایق  تلاش می شود تا بتوان مسیر خدمت را به بهترین نحو پیمود.
معاون پشتیبانی و امورهماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:بنیاد مسکن اولویت های مهم خود را در مناطق روستایی و محروم و دورافتاده در مسیر خدمت می داند و در این راه اهتمام ویژه ای دارد.
مهندس درفشی اظهار کرد:از سال 88 تاکنون 1 میلیون و 700 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور نوسازی شد که این امر یک تحول بزرگ در حوزه مسکن روستایی را نشان می دهد در واقع هر سال با تامین اعتبارات در حدود 200 هزار واحد مسکن فرسوده روستایی نوسازی می شود.
وی عنوان کرد:خانه دار شدن خانواده های دارای دو معلول با مشارکت بهزیستی و بنیاد مستضعفان یکی دیگر از فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و از طرفی با استفاده از ظرفیت خیرین بسیاری از نیازمندان صاحب سرپناه و خانه شدند.
معاون پشتیبانی و امورهماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مورد اقدامات صورت گرفته در زلزله کرمانشاه بیان کرد:هم اکنون 70 هزار واحد در این مناطق در حال بازسازی و نوسازی است و ساماندهی وضعیت شهرها و روستاها در مناطق زلزله زدن استان کرمانشاه در حال انجام است.
مهندس درفشی اظهار داشت : اجرای پروژه بلوار بزرگ آيت الله بروجردی توسط بنياد مسکن بیان گر توانایی ها و ظرفیت های استان قم و همراهی مسئولان است.
در ادامه این مراسم دکتر محسن بهشتی معاون امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد:در قم هماهنگی خوبی بین دستگاهها در اجرای پروژه ها وجود دارد و بنیاد مسکن انقلاب نیز یکی از دستگاههای پیشرو در اجرای پروژه های عمرانی است که پروژه های بزرگی را عملیاتی کرده است.
معاون امور عمرانی استانداری قم افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از یادگارهای امام خمینی(ره) است که علیرغم کمبودهای مالی و اعتباری پروژه های زیادی را به سرانجام رسانده است این بنیاد در اجرای پروژه‌های بزرگی همچون بلوار آیت‌الله بروجردی حضور داشته و با وجود چالش های مالی در زمان مناسبی آن را به بهره برداری رساند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های موجود، انتظار داریم  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه نوسازی بافت فرسوده در قم وارد شود و با تشکیل تیمی با حضور شهرداری و انجمن خیرین مسکن ساز به ساماندهی بافت های فرسوده بپردازد.
مهندس بهشتی اظهار کرد:همچنین در اجرای طرح‌های توسعه حرم حضرت معصومه(س) در ضلع جنوبی به سمت چهارراه شهدا امکان استفاده از ظرفیت بنیاد مسکن در جهت اجرای این طرح‌ها وجود دارد.
معاون امور عمرانی استانداری قم یادآور شد:تجارب خوبی در بنیاد مسکن در توسعه زیرساختهای اجرای پروژه ها وجود دارد و در قالب کارگروهی بین استان ، بنیاد مسکن و ستاد مرکزی می توان این برنامه ها را دنبال کرد.
در ادامه آقای مهندس داریوش بلدی مدیر کل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم عنوان کرد:بنیاد مسکن یادگار ماندگار امام خمینی(ره) و یکی از نهادهای موثر و پیشتاز در خدمت رسانی با
روحیه جهادی است.

ایشان با اشاره به تجربیات خود در سال های خدمت در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار امیدواری نمود با همکاری و همدلی پرسنل بنیاد ، همراهی و پشتیبانی مدیران استان و حمایت های دلسوزانه مدیران ستاد مرکزی بتوانیم گام های بیشتری را در خدمت به مردم برداریم.

آقای مهندس بلدی در ادامه گفت اینجانب به عنوان یک سرباز در بنیاد مسکن همیشه و در همه حال آماده خدمت به مردم این مرز و بوم هستم .

در پایان این مراسم با ابلاغ حکم آقای مهندس تابش ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، آقای مهندس داریوش بلدی به سمت مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم منصوب و از زحمات و تلاش های مهندس صالحی تقدیر به عمل آمد.


١٠:١١ - يکشنبه ٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٧٤    /    تعداد نمایش : ١٧٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: